Jak zdobyć potrzebne pieniądze?

Nieudolni przedsiębiorcy tracą niepotrzebnie czas na zdobywanie pieniędzy, zamiast solidnie pracować. I dlatego są nieudolni. Jak można opanować część rynku zabiegając cały czas o „względy” inwestorów? Co gorsza, aby przekonać inwestorów, żeby udzielili pożyczki, musisz cały czas zabiegać nie tylko o ich względy, ale również o względy ich żon, przyjaciół, prawników, księgowych, nawet dzieci. Chodzisz jak po prośbie, a oni bez skrupułów odpowiadają „nie”. To boli. Dlatego w poprzednich rozdziałach radziłem, abyś wybrał pomysł nie wymagający obcego kapitału, a unikniesz niepotrzebnych stresów. Ale niestety, niektóre sytuacje zmuszają do poszukiwania dodatkowych środków finansowych. Albo masz doskonały pomysł i jesteś gotowy „błagać na kolanach”, bo widzisz, że to ci się opłaci, albo jesteś na etapie, kiedy dodatkowe pieniądze są niezbędne. W każdym przypadku możesz potrzebować pożyczki. I musisz ją zdobyć w sposób profesjonalny.

Zamieńmy się rolami, wyobraź sobie, że to ty masz pieniądze i chcesz je dobrze zainwestować. Czym się będziesz kierował? M am na biurku raport z giełdy papierów wartościowych, Report on international Thomson Organisation Steve’a Y. Garmaise’a, w którym można przeczytać:

Wartość akcji [TO przyciąga każdego potencjalnego inwestora. W ciągu ostatnich pięciu lat stopa zwrotu od kapitału akcyjnego wynosiła średnio 23%, a dochody wzrastały wg 17% skumulowanej stopy. Kompetentne kierownictwo trzyma się jasno określonej strategii. Firma zachowuje bezkonkurencyjną pozycję w każdej dziedzinie swej działalności. Szerokie możliwości ekspansji i możliwości nabywcze obiecują jeszcze większy rozwój w przyszłości. Bilans wygląda solidnie. Emisja akcji w wysokości przekraczającej miliard przy ogólnej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4 miliardy dolarów kanadyjskich jest duża i płynna. Czego więcej można sobie życzyć?

Leave a Reply