Czy trzeba mieć nieprzeciętne zdolności, aby odnieść sukces?

Czy tylko ludzie ze specjalnym zmysłem do interesów mogą odnieść sukces i stać się prosperującymi przedsiębiorcami? Profesor Peter Drucker, autor wielu książek o zarządzaniu i biznesie napisał o przedsiębiorcach i ich sukcesach:

Każdy, kto ma odwagę podjąć decyzję, może się nauczyć prowadzić biznes… Faktycznie każdy, kto wykorzysta marketing jako swoją strategię wyjściową, może uzyskać przewagę produkcyjną, pozyskać rynki zbytu prawie bez ryzyka.

Możesz zostać przedsiębiorcą, jeśli nad tym pracujesz. Oprócz tego możesz założyć interes, jako dodatkowe źródło dochodu, bez zwalniania się z pracy. Pierwszy krok zależy tylko od ciebie. Kieruj się tylko osobistymi powodami, musisz dążyć do osiągnięcia własnych celów, a nie kierować się zasadą, że „inni tak robią, to ja też”. Każdy ma inne cele i charakter. Musisz wykonać swój plan od początku do końca. Grę warto podjąć i konsekwentnie prowadzić, aby w końcu osiągnąć efekty.

„Praca w wielkich przedsiębiorstwach nie jest gwarancją bezpieczeństwa, ostatnia recesja jest tego dowodem – powiedział Konrad Tittler, założyciel Vancouver’s Diachem Industries. – A co gorsza, nigdy nie robisz tego, co byś chciał, a tylko wykonujesz plany kogoś innego.

Twoje możliwości jako przedsiębiorcy są nieograniczone. Możesz próbować wszystkiego, a takich możliwości praca w innej firmie na pewno nie daje. Sam wyznaczasz swoją przyszłość, jest to uczucie twórcze, tak muszą się czuć artyści, malarze czy kompozytorzy. Sam sobie planujesz zakres działania, a każdy dzień jest inny i przynosi problemy do rozwiązania. Pokonywać granice rzeczywistości to piękne uczucie”.

„Gdybym wiedział, że będzie to takie trudne – mówi Patrick Bird, założyciel Isolation Systems, firmy specjalizującej się w produkcji mikrokomputerów dla urządzeń alarmowych – nie wiem czy bym się zdecydował. Ale dzisiaj, kiedy firma powiększa się, nie żałuję. Zacząłbym jeszcze raz, od nowa. Czuję, że żyję”. Ty możesz mieć to samo.

Leave a Reply