Co jest dla inwestorów najważniejsze? cz. II

– 3. Kompetentne kierownictwo trzyma się jasno określonej strategii

W tym zdaniu są zawarte 4 najważniejsze aspekty: kompetentne kierownictwo, jasno określona strategia, kierownictwo trzymające się tej strategii. Kompetentni pracownicy są duszą i mózgiem przedsiębiorstwa.

Adrien Ellis z Insignia House mówił: „Bez zdolnych pracowników firma nie osiągnie większych sukcesów. Jeden zdolny pracownik znaczy więcej, niż paru wykonujących tylko swoją pracę”. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz zatrudniał ludzi. Jeśli chodzi o określoną strategię, to oczywiście trudno jest dojść do celu nie znając drogi. Opracuj swoją strategię postępowania na piśmie i trzymaj się jej! Bez tego jesteś skazany na niepowodzenie.

– 4. Firma zachowuje bezkonkurencyjną pozycję w każdej dziedzinie swojej działalności

Robisz pieniądze, jeśli dominujesz na rynku. Praktyczna reguła jest taka, źe lider ma dwa razy większe zyski niż jego konkurent. Im większe masz zyski, tym szybciej możesz rozwijać firmę. Wszystko znowu sprowadza się do dobrego biznes planu.

– 5. Szerokie możliwości ekspansji i możliwości nabywcze obiecują jeszcze większy rozwój

Firma jest doskonale zorientowana, jakie będą jej przyszłe zyski, a inwestorzy widzą możliwości zrobienia pieniędzy. W języku finansistów nazywa się to „widoczną zdolnością zarobkową” i jest wielkim atutem firmy.

– 6. Bilans jest solidny

Sytuacja finansowa firmy jest mocna. W najbliższej przyszłości firma nie będzie miała kłopotów finansowych, a jeżeli tak, to będzie w stanie je pokonać.

– 7. Przepływ akcji jest duży i płynny

Akcje ITO mogą być kupowane i sprzedawane codziennie, jeśli tylko rynki są otwarte. W każdej chwili inwestorzy mogą je sprzedać, jeśli będzie taka potrzeba. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie chcą ryzykować i muszą mieć możliwość wycofania swoich pieniędzy natychmiast. W przypadku twojej nowej firmy czas oczekiwania na pierwsze zyski będzie długi. Dlatego musisz mieć pewność, że nadejdą lepsze czasy i przekonać o tym inwestorów.

Leave a Reply